Dyktafon – recenzja aplikacji na Androida

Telefon jako dyktafon – czy to dobry pomysł? Wszystko zależy od mikrofonu, jaki producent wbudował w dany model smartfona. Jeden nadaje się do tego celu mniej, drugi bardziej, aczkolwiek jestem przekonany, że nawet najlepszy przechwytywacz dźwięku w telefonie nie zastąpi dyktafonu z prawdziwego zdarzenia. Jeśli jednak nie stać nas na wydatek rzędu tysiąca złotych, to w nieprzebranych zasobach sklepu Google Play znaleźć można dziesiątki programów specjalizujących się w nagrywaniu głosu.

Przetestowałem kilka z nich i najbardziej przypadł mi do gustu program o jakże łatwej do zapamiętania nazwie… Dyktafon. Autorem aplikacji jest Bartosz Gadzala, który już w opisie zaznacza, że jest to dopiero wersja beta. Na chwilę obecną jedyne co możemy zrobić, to nagrać dźwięk. Żadnych opcji konfiguracyjnych, zmian skórek i tak dalej. To na pewno wada, jednakże jakość testowych nagrań okazała się na tyle dobra, że zupełnie przestało mi to przeszkadzać. Prosty w obsłudze, prosty w wyglądzie, ale swoje zadanie spełnia na piątkę z plusem. Nagrania otrzymujemy w nieskompresowanym formacie WAV – 1 minuta to około 11 MB zajętej przestrzeni w telefonie, tak że należy zaopatrzyć się w stosunkowo dużą kartę pamięci, by w pełni cieszyć się aplikacją.

image

Obsługa Dyktafonu jest na tyle banalna, że nie będę jej tu nawet opisywać. Czytelny interfejs, duże przyciski – nikt nie powinien mieć żadnych problemów korzystając z jego dobrodziejstw.

image

Autor obiecuje dodanie w przyszłości kilku ciekawych opcji – nagrywanie połączeń głosowych, format MP3 czy też rozbudowane zarządzanie nagraniami (opisy). Dyktafon warto mieć zawsze w pogotowiu, a że mieści się zaledwie w nieco ponad 1 MB, polecam pobrać go natychmiast. Nie muszę chyba dodawać, że jest zupełnie darmowy?

Autor programu: Bartosz Gadzala
Do ściągnięcia z:  Google Play
Rozmiar: 1,2 MB
Cena: bezpłatne

Nagrywał: SpokoWap

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: